W świecie You Tube'a - FouseyTUBE

12/01/2013 08:23:00 PM


Widziałam w sieci tyle udostępnień tego filmiku, że buzia sama się uśmiecha. Ale ile z Was wie kim jest ten człowiek? No właśnie....
Wyobraźcie sobie letni wieczór. W domu koszmarna atmosfera, praca magisterska męczy i nie masz totalnie inspiracji, żeby cokolwiek pisać. Wszyscy śpią, Ty masz wrażenie, że świat sypie Ci się na głowę... Ja w takich chwilach rozpaczliwie szukam czegoś śmiesznego. Ten filmik wyskoczył mi w propozycjach. I może niektórych on nie rozśmieszy. Ale ja zawsze w głębi serca interesowałam się kulturą arabską. Jako mała dziewczynka nawet biegałam po domu i nie byłam księżniczką. Ja zawsze byłam ARABSKĄ księżniczką.
I saw so many shares of this clip on my friend's Facebook pages that is makes me grin sooo much! But most of Polish people has no idea who this person is.
Imagine hot summer night. Terrible atmosphere at home, you are exhausted with your master thesis and have completely no motivation to write it. Everyone is sleeping and you think that it's about to be World's end or something you can compare.. I look for anything what makes me smile at such moments. And I bet that loads of Polish people won't laugh at this but I always was a bit different. Even when I was like 5 I never was just a princess. I always was ARAB princes. And I remeber that I always was fascinated with Arab culture.


Obejrzałam pierwszą część, zobaczyłam, że jest następna i musiałam zobaczyć i... najpierw usłyszałam swój ukochany kawałek z belly dance, potem klasyk Bollywood i... przepadłam! FouseyTUBE, czyli Yousef Erakat. Tak właśnie nazywa się ten utalentowany 23-letni Palestyńczyk. Na jego głównym kanale znajdziecie przeróżne rzeczy... 
I saw 1st part of "Middle Eastern Family", after that the next one and... I've heard my favourite belly dance (please don't judge. It's the only thing that motivate me to work out), after that some Bollywood classics and... I was gone... Gone into his world! FouseyTube, being more exact Yousef Erakat. 23-year-old, extremely talented Palestinian guy. On his YT channel you will find many different stuff...
Robi ludziom kawały (swoją drogą to chyba najlepszy 'prank' jaki widziałam na YT):
He pranks other people (this exact one is in my opinion one of the best pranks I've seen on YT):


Przebiera się za własnych rodziców:
He dresses like his own parent:


Tańczy w sklepach Apple:
He dances in Apple stores:


Jak wspomniałam zawsze interesowałam się arabską kulturą i przez jego filmiki moje zainteresowanie wzrosło. Yousef bawiąc uczy. Przełamuje stereotypy, rozśmiesza mnie każdego dnia, bo dosłownie się uzależniłam. To właśnie on bez względu na wszystko jest obok w dość trudnym okresie mojego życia. Zapytacie co w nim jest szczególnego? Powiedziałabym wszystko. To nie tylko niesamowicie atrakcyjny facet (możecie się kłócić ile chcecie, ale to w sumie mój "ideał" faceta), ale w każdym jego video, gdzie zwraca się do swoich widzów mam wrażenie, że zwraca się bezpośrednio do mnie. Nie, że mówi do tych kilkuset tysięcy subskrybentów, tylko mam wrażenie, jakbyśmy siedzieli gdzieś razem na kawie i rozmawiali na każdy temat. Zwłaszcza, że to bardzo mądry facet i udowadnia mi to z każdym nowym filmikiem. Spróbuję to pokazać na pewnym przykładzie. Przez pewien okres czasu na jego vlogowym kanale pojawiały się filmiki, gdzie odpowiadał na pytania ludzi i doradzał im. Ten, który jest poniżej jest dla mnie osobiście bardzo ważnym. Właśnie tutaj najbardziej czułam ten osobisty kontakt i tą bliskość z widzami. Czułam się jakby te słowa były skierowane tylko i wyłącznie do mnie, do nikogo więcej, chociaż to nie ja byłam adresatką wypowiedzi. To jeden z nielicznych momentów w moim życiu, kiedy na serio poczułam się ładna.
Like I mentioned I was always interested in Arab culture and with his videos my interest is a bit bigger now. Yousef learns me by laugh. He breaks stereotypes, he makes me smile every single day because I'm literally addicted. He's the only person who stand by me no matter what during this quite hard period of my life. You may ask what's so special about him? I can tell "everything", but there's some worth mentioning reasons. Not only he's extremely attractive guy (you can argue with me as much as you wish but he's my 'ideal' guy), but also in his every video, where he has any type of dialog with his viewers it's like he was talking straight to me. Not that he's talking to that hundreds of thousands subscribes but I feel like we were alone, sitting with some coffee, tea or whatever and talking. About everything. Especially he's extremely intelligent person and he proves that with every new video. I'll try to show this on very personal (for me) example. Some time ago at his vlog channel he had some series in which he was answering on his viewers questions. The one I'm showing you is one of the most touching videos for me. I felt like those words were directly to me. No one else. Even if I wasn't the person who wrote him. This was one of few moments in my life when... I felt pretty.Dodatkowo Yousef ma świetny kontakt ze swoimi fanami. Wiele osób kojarzy, zwraca się do nich personalnie i to nie tylko przez Twittera, swój fan page, czy kanały na You Tubie. Dodatkowo (zazwyczaj raz w tygodniu) można z nim porozmawiać na życiu w czasie jednego ze swoich streamów. Ze względu na strefy czasowe udaje mi się załapać tylko na jego popołudniowe (u nas jest wtedy grubo po północy), ale nawet zawalona noc nie przeszkadza mi w zobaczeniu go na żywo. Mój uśmiech satysfakcjonuje wszystko.
I możecie zapytać czemu dziś rozpisałam się właśnie o nim. Dziś wyszedł jego nowy film, który chciałabym, żebyście obejrzeli. Obejrzyjcie go i zastanówcie się co Wy zrobilibyście w takiej sytuacji. Niech da Wam to coś do myślenia, wzbudzi jakąkolwiek refleksję i zmusi do zmian. Bo mnie już sama zapowiedź bardzo trzepnęła. Jestem ciekawa, czy film wzbudzi w Was jakieś emocje. Ja po prostu jestem w szoku pomimo, że takich reakcji się spodziewałam.
In addition to all of that he has amazing contact with his fans. He knows them. He addresses his messages personally, not only on Twitter, his fan page or YT channels but also you have opportunity to talk with him during his live streams. Because of time zones I'm only able to catch those which are in the afternoon (in my time zone it's after midnight) but even not sleeping won't stop me in watching him live. My smile (this is rare view) makes everything right.
And you may wonder why I write soo long story about him. Today new video was released and I would love you to see it. You really should check it out and think what would you do in such situation. I hope this make you think about such behaviors and that will provide some changes. Because only promo moved me a lot. I'm really curious if you were moved by this video. I'm really shocked even I expected such reactions.


Kochani wybaczcie, że tak długo. Wiem, że dla Was to może nie był ciekawy wywód, ale chciałam się z Wami podzielić tak niesamowitą osobą. Szczególnie, że jego odbiorcami są głównie osoby z jego kręgu kulturalnego. A może akurat komuś z Was się spodoba i pomożecie spełnić marzenie Yousefa, którym jest milion subskrybentów? :)
My dears.. I'm sorry for such long post. I'm aware that it might have been not the most interesting rant of mine but I really wanted to share with you that special person. Especially that most of his viewers are Arabs, not like me white, blonde girl who knows almost nothing about being Muslim and Arab culture. Maybe even I'll be lucky enough and you'll like his videos. And maybe you'll hit that SUBSCRIBE button and will help Yousef to make his dream come true which in 1 million subscribers? ;)

źródło


You Might Also Like

6 komentarze

 1. ;)
  Otagowałam Cię i jeśli masz ochote to zapraszam do zabawy :)
  http://lakierowe-abecadlo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. obejrzałam kilka filmików i faktycznie się uśmiałam :)
  ale pocahontas w jego wykonaniu mnie powaliła ^^
  omówimy go sobie jeszcze na spotkaniu! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, tak ♥
   Będę mogła się pozachowywać jak przystało na porządną fangirl

   ♥ ♥ ♥
   :D

   Usuń
 3. fajne, niestety z racji tego, że nie umiem angielskiego łapię co drugie słowo :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Potwierdzam, można na youtubie znaleźć mnóstwo filmików i się przy nich nieźle uśmiać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja szwagierka zawsze podsyła mi takie rodzynki ;) można sobie poprawić humor to fakt :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Jednak bardzo Was proszę o powstrzymanie się od reklam - będą one automatycznie przenoszone do spamu.

Labels

B. Loves Plates (12) Bajszer (4) Beauty Forum (2) biały (33) Born Pretty Store (36) brokat (25) Color Club (8) Colour Alike (38) czarny (43) czerwony (38) Essie (16) fioletowy (57) Golden Rose (62) holograficzny (40) KkCenterHk (20) kwiaty (19) multi color (21) nail art (97) naklejki wodne (8) niebieski (84) nude (27) OPI (10) Orly (16) P2 (15) piaski (17) pomarańczowy (25) Promoto-Promoto (26) Revlon (11) Rich Color (24) różowy (83) Sally Hansen (11) stamping (37) stemple (45) studs (18) Swatche (92) szary (12) topper (15) Wibo (20) z pamiętnika grubasa (2) zdobienie (110) zielony (68) złoty (19) żółty (31)

Facebook

Instagram